چالش انتخاب وینگر در پرسپولیس - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

سایت اخبار پرسپولیس:

پرسپولیس تا نیم فصل محروم است و با وجود جدا شدن فرشاد احمدزاده که در پست وینگر راست بازی می کرد، برانکو برای پر کردن جای او با مشکل روبه رو شده و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا چشم به درخشش نعمتی و رسن دوخته است.

به جز احمدزاده، محسن مسلمان هم که در این پست توانایی بازی داشت، از جمع سرخپوشان جدا شد تا برانکو دل به سیامک نعمتی برای کناره راست ببندد، اما مشکلات پرسپولیس در نیم فصل اول تمامی ندارد و هنوز وحید امیری با سرخپوشان قراردادش را تمدید نکرده، اگر قصد رفتن داشته باشد، کار پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر بسیار سخت خواهد شد.
با جدا شدن احتمالی امیری، برنامه های تاکتیکی برانکو به هم خواهد خورد و شاید امید عالیشاه را در پست وینگر بازی دهد و این در حالی است که برانکو، عالیشاه را برای پشت مهاجم می خواهد. رسن دیگر بازیکنی است که می تواند در این پست به پرسپولیس کمک کند و سال قبل هم تجربه بازی در کناره ها را داشته و به غیر از رسن، برانکو روی نوراللهی هم حساب باز می کند. با این وجود پرسپولیس اگر محروم یا مصدومی در پست وینگر داشته باشد، با کمبود بازیکن مواجه خواهد شد.
برانکو که به خوبی این موضوع را می داند، اقدام به جذب مهدی ترابی کرد و شریفی را هم برای پست های کناری آماده می کند تا پاشنه آشیل احتمالی پرسپولیس در نیم فصل اول به نقطه قوت سرخپوشان در نیم فصل دوم تبدیل شود. در حال حاضر با فرض استفاده از سیستم ۲-۴-۴ لوزی در پرسپولیس و با وجود عدم تمدید قرارداد وحید امیری، برانکو تنها نوراللهی، نعمتی و رسن را برای پست وینگر در اختیار دارد که یکی از این سه گزینه باید در رأس خط هافبک و پشت سر دو مهاجم به میدان برود و تنها دو بازیکن باقی می مانند. البته امید عالیشاه هم توانایی بازی در این پست را دارد، ولی برانکو در اولین بازی تدارکاتی ترجیح داد نوراللهی را در پست وینگر بازی دهد تا گزینه های تعویضی برانکو کمتر شود.
برانکو از حالا برای نیم فصل دوم لحظه شماری می کند تا تیمش تکمیل شود و برخلاف سال گذشته پرسپولیس قوی تر را به جای نیم فصل اول باید در نیم فصل دوم شاهد باشیم.