پیش بازی استقلال - پرسپوليس؛ نترسيد و ببريد - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

سایت اخبار پرسپولیس:

هفته بيست و پنجم ليگ هفدهم، پنج شنبه ۱۰ اسفند ۹۶، ساعت ۱۵:۴۵، ورزشگاه آزادي تهران

داور: عليرضا فغاني، كمك ها: رضا سخندان و محمدرضا منصوري
مصاف دو تيم حساس بود، اين بار حساس تر هم شد چون شرايط به نحوي رقم خورده كه برد پرسپوليس در بازي امروز مي تواند جشن قهرماني سرخ هاي پايتخت در تقابل با رقيب ديرينه را برپا کند و ركوردي جديد در قهرماني هاي زودهنگام تاريخ ليگ برتر به ثبت برسد؛ درست برعكس استقلال كه با اين هدف به ميدان مي رود تا مانع اين جشن شده و انتقام شكست دور رفت را بگيرد. هم استقلال و هم پرسپوليس در بهترين فرم خود قرار دارند. وينفرد شفر كه استارت خود در نيم فصل را با بازي رفت دو تيم زده بود، اين بار در شرايط كاملاً متفاوت از آن روزها با تيمي گام به حساس ترين شهرآورد آسيا مي گذارد که بسياري اعتقاد دارند شاگردان اين مربي با ارائه نمايشي متفاوت توان رقابت با بهترين تيم اين فصل ليگ و صدرنشين مطلق رقابت ها را دارد.
پيرمرد آلماني با اشراف كامل بر استقلال و حاكم كردن نظم و انضباط و ديسيپلين معروف فوتبال آلمان به خوبي توانست در كمتر از نيم فصل تحولي شگرف در اردوي آبي ها رقم بزند، تحولي كه بيشتر از همه اميدها براي رسيدن به نايب قهرماني و كسب سهميه آسيا از ليگ برتر را زنده كرد و از آن مهم تر اينكه باعث شد استقلال با پوشش ضعف هاي ممكن كنار نتيجه گرفتن، فوتبال زيبا و تماشاگرپسندي نيز ارائه بدهد. صدرنشيني در آسيا و برد برابر فولاد اعتماد به نفس در اردوي پسران آبي را به بالاترين حد ممكن رساند تا آنها امروز براي گرفتن انتقام شكست قبلي مقابل رقيب سنتي آماده باشند.

در آن سوي ميدان اما پرسپوليس براي اولين بار با اختلاف ۱۶ امتيازي در صدر جدول در فاصله ۶ بازي به تنها ۳ امتياز نياز دارد تا براي دومين بار متوالي جام قهرماني را بالاي سر ببرد. برانكو و شاگردانش در مسير جاودانگي در تاريخ ليگ برتر بايد قدم پاياني را در دوئل با رقيب سنتي با سربلندي بردارند تا براي اولين بار در يك سال دو بار عنوان قهرماني را بالاي سر ببرند، اتفاقي نادر در رقابت هاي باشگاهي كه از دست دادن آن مي تواند افسوس بزرگي را براي سرخ ها در پي داشته باشد.

شهرآورد امروز جاي ترسيدن نيست از همين رو انتظار مي رود ستاره هاي دو تيم با جاه طلبي وارد كوره داغ آزادي شده و براي برد بجنگند تا همين جنگ ۹۰ دقيقه همه طرفداران آنها را ميخكوب كند. شهرآوردي كه مي تواند آيينه تمام نماي فوتبال باشگاهي ايران مقابل ديدگان نفر اول فوتبال جهان باشد تا كنار تمام مسائل فني و حيثيتي از باب ديپلماسي فوتبال بين المللي هم گامي بلند براي احقاق حق باشگاه هاي ايران در رقابت هاي برون مرزي باشد به خصوص براي استقلال و پرسپوليس كه در اين سال ها همواره حق شان ضايع شده است. حال بايد منتظر ماند و ديد شور و هياهوي حاكم بر شهرآورد امروز تهران در پايان چه سرنوشتي براي روزهاي پاياني فصل رقم خواهد زد، چون با مشخص شدن چهره قهرمان زودهنگام، مسلماً اتفاقات در بازي هاي باقي مانده به شكل ديگري خواهد بود.