شجاعت مثال زدنی علیفر!/ مثل سرهنگ باشیم! - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

شیش تاییا دات کام:

علیرضا علیفر با شجاعت و دانشی که داشت، امروز بی پروا بازی پرسپولیس و گسترش را گزارش کرد تا خود را به عنوان الگویی برای دیگر گزارشگران نمود دهد.

علیفرِ ۶۳ ساله که دانش بالایی در فوتبال دارد، امروز مامور گزارش حساس ترین دیدار هفته نوزدهم بود. وی که سابقا پلیس بود و تحصیلات قضایی نیز دارد، در دقایق اولیه بازی به انتقاد از داور برخاست و بدون ترس از تنبیه های ناعادلانه سازمان صداوسیما، چیزی که دید را با شجاعت گفت. روزنامه نگار سابق کشورمان، امروز نه به نفع پرسپولیس بلکه عادلانه گزارش کرد و حتی در بخشی از گزارشش به پرسپولیس نیز انتقادهایی کرد و به همین دلیل است که می گوییم او امروز الگویی برای دیگر گزارشگران بود.

علیفر در گزارش امروز، اظهاراتش را با دلیل و منطق بیان می کرد. به طور مثال در صحنه کارت زرد ناعادلانه به سیدجلال حسینی گفت که او کاپیتان تیم است و در تمام دنیا کاپیتان اجازه دارد با داور صحبت کند و حرف زدن ممنوع نیست! نمونه هایی از این قبیل بسیارند که بی شک بیان آن ها در این مقال نمی گنجد.

سرهنگ علیفر که در گذشته به واسطه گزارش های طنز آمیزش مورد توجه عموم قرار داشت، چند وقتی است مدرن تر گزارش می کند و به نظر می رسد اطلاعاتش در زمینه فوتبال را هم کاملا بروز کرده است. نکته ای که او را از دیگر گزارشگران جدا می کند دوری از حواشی و از آن مهم تر پرداختن به حقایق با زبانی اجتماعی است که از گزارش های آقای سرهنگ، یک ۹۰ دقیقه دل انگیز می سازد. یکی از سایت ها پس از بازی پرسپولیس – گسترش فولاد یک نظرخواهی در خصوص گزارش علیرضا علیفر ترتیب داد که در آن بیش از ۷۰ درصد مخاطبان راضی بودند و این نشان می دهد صحبت ها و شجاعت او باب میل مردم نیز قرار می گیرد.

اتفاق تاسف برانگیزی نیز در این باره پس از بازی اتفاق افتاد و فراز کمالوند سرمربی تیم گسترش فولاد پس از بازی انتقادهایی تند به علیفر کرد و درمیان جملاتش الفاظی زشت و توهین آمیز نیز به او نسبت داد. اما سرهنگ پاسخی به او نداد و تنها به این جمله بسنده کرد:« از کمالوند انتظار ادب و نزاکت ندارم!» علیفر در گذشته نیز پاسخ توهین های فضای مجازی را با مهر و محبت داده بود و به همین دلیل محبوبیت زیادی کسب کرده بود.

گزارشگر صداوسیمای فوتبال کشورمان با بیان این موضوع که با هیچ کس رودربایستی ندارد و چیزی که می بیند را گزارش می کند، نشان داد فردی شجاع است و ترسی ندارد. از مدیران سازمان صداوسیما انتظار می رود به جای استفاده از گزارشگران تاریخ انقضا گذشته، از افرادی نظیر علیفر که باوجود سن و سال بالا توانایی بالایی دارند و محبوب مردم هستند استفاده کنند و امیدواریم همکاران جوان ترِ او نیز سرهنگ را الگوی خود قرار دهند.