دیگران هم لژیونر شدند ولی نه اینجوری! - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

شیش تاییا دات کام:

دو بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس لژیونر شده اند و فوتبالشان را در یک لیگ نسبتا خوب دنبال خواهند کرد اما هیج یک از هواداران پرسپولیس از آنها دل خوشی ندارند.

پس از کش و قوس های فراوان و البته خبرهای ضد و نقیضی که در مورد سرنوشت مهدی طارمی و رامین رضاییان منتشر شد، بالاخره این دو بازیکن سه شنبه شب قراردادشان را به طور رسمی با تیم چایکار ریزه اسپور ترکیه امضا کردند.

پس از این اتفاق و البته کمی قبل از آن هواداران متعصب پرسپولیس واکنش های تندی را نسبت به این دو بازیکن داشتند و از اینکه آنها با این شکل  به تیم ترکیه ای پیوسته بودند انتقاد کردند. این طبیعی است که هواداران انتظار داشتند دو بازیکن تاثیرگذار فصل گذشته برای لیگ برتر شانزدهم هم پیراهن پرسپولیس را بر تن کنند اما این اتفاق رخ نداد و طارمی و رضاییان قراردادشان را با تیم ریزه اسپور امضا کردند.

حالا پرسش این است که چرا هواداران پرسپولیس از این انتقال ناراحت و عصبانی هستند؟ مگر قبل از این باشگاه پرسپولیس بازیکنان بزرگ تر از اینها را به تیم های خارجی ترانسفر نکرده بود؟ پس چرا آن زمان هواداران نه تنها ناراحت نشدند بلکه به این انتقال ها افتخار هم کردند اما حالا هیچ هواداری خوشحال نیست؟

مگر مهدی مهدوی کیا، علی دایی، علی کریمی، جواد کاظمیان، رضا ترابیان، رضا شاهرودی، بهنام طاهرزاده، علیرضا امامی فر، مهرداد میناوند و … از پرسپولیس به تیم های اروپایی و آسیایی نرفتند؟ چرا آن زمان کسی ناراحت نشد اما حالا به خاطر این دو بازیکن که خیلی هم پرسپولیسی نیستند این مسائل بوجود آمده است؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها باید چند نکته را مرور کنیم:

 اول: مهدی طارمی و رامین رضاییان رفتار صادقانه و حرفه ای با باشگاه پرسپولیس و هواداران نداشتند و نتوانستند از حق طبیعی خودشان که رفتن به تیم دیگری است به درستی استفاده کنند و بدون ناراحت کردن هواداران و باشگاه بروند.

طارمی با وجود اینکه اعلام کرده بود فصل بعد در پرسپولیس حضور نخواهد داشت اما پس از نشست با یک هوادار متمول و گرفتن قول رقمی قابل توجه به باشگاه پرسپولیس رفت و به مسئولان وعده داد که در این تیم بماند. به همین خاطر هواداران انتظار نداشتند او پس از حضوری که در باشگاه پرسپولی داشت راهی تیم ترکیه ای شود.

رامین رضاییان اما شرایط بدتری دارد. او نه تنها اعلام نکرده بود که فصل بعد در پرسپولیس نیست بلکه تماس های باشگاه را هم چندین و چند روز جواب نداد و در نهایت سر از ترکیه درآورد.

دوم: رضاییان و طارمی مثل اکثر فوتبالیست های ایرانی هنوز رفتار حرفه ای را نیاموخته اند و نمی دانند در مواجه با چنین مواردی باید چگونه رفتار کنند. شاید به همین خاطر است که این روش جدایی از تیم فصل گذشته را به اشتباه انتخاب کردند و باعث ناراحتی هواداران شدند.

سوم: این دو بازیکن از احساسات هواداران پرسپولیس سوء استفاده کردند و سیاست نه سیخ بسوزد نه کباب را در پیش گرفتند و قصد داشتند هم به تیم ترکیه ای بروند هم طوری رفتار کنند که هواداران از دست آنها ناراحت نشوند. به همین خاطر با دست پس می زدند و با پا پیش می کشیدند.
چهارم: دو بازیکن فصل پیش تیم فوتبال پرسپولیس مثل خیلی دیگر از فوتبالیست ها مشاوران خوبی برای خود انتخاب نکردند. به همین خاطر رفتارهایشان و تصمیماتشان غیرحرفه ای بود و در نهایت منجر به این شد که مورد انتقاد هواداران قرار گرفتند.

پنجم: صداقت یکی از بهترین و قابل احترام ترین خصوصیات هر انسانی است که این دو بازیکن می توانستند در مواجه با این موضوع در پیش بگیرند و با هواداران با صداقت برخورد کنند اما با صداقت رفتار نکردند.

ششم: باشگاه پرسپولیس به عنوان مسئول این دو بازیکن باید عملکرد بهتر و شفاف تری داشت و افرادی را مسئول پیگیری این کار می کرد که ناچار نشود اطلاعات خارج از واقعیت را به هواداران منتقل کنند. معاون اقتصادی این باشگاه عصر سه شنبه اعلام کرد طارمی به تهران برمی گردد و قراردادش را با پرسپولیس امضا می کند اما ساعاتی بعد این بازیکن با تیم ترکیه ای قرارداد بست.

به نظر می رسد رفتاری که طارمی و رضاییان با هواداران و باشگاه پرسپولیس کردند باعث کدورت بین طرفین شده است که طبیعتا بیشتر این ناراحتی برای هواداران است. این دو بازیکن طبیعتا به ترکیه می روند و با دریافت رقمی خوب به فوتبالشان ادامه خواهند داد اما هواداران پرسپولیس …