خروج موقت از سایه پاختاکور و بنیادکار/ نسف با خارجی های گمنام می آید - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

سایت اخبار پرسپولیس:

نسف قارشی نخستین حریف پرسپولیس در فصل تازه لیگ قهرمانان آسیاست. نایب قهرمان سوپرلیگ ازبکستان که همواره تحت تاثیر بزرگی بنیادکار و پاختاکور بوده در فصل اخیر این دو تیم بزرگ و ثروتمند را پشت سر گذاشت اما حریف لکوموتیو نشد و ۸ امتیاز کمتر از این تیم جمع کرد تا نایب قهرمان شود.

نسف قارشی که فصل قبل در لیگ قهرمانان آسیا حاضر نبود در فصل ۲۰۱۶ در گروهی که الجیش قطر، العین امارات و الاهلی عربستان حضور داشتند از ۶ بازی فقط ۵ امتیاز گرفت و در رده آخر گروه ایستاد. این تیم آخرین بازی رسمی اش در لیگ ازبکستان را بیش از ۸۰ روز قبل مقابل نوف باخور انجام داده که منجر به شکستش شد. از آن پس آنها یک بازی دوستانه و یک بازی پلی آف مقابل الفیصلی انجام دادند.

روزیکول بردیف سرمربی نسف قارشی را فقط در این تیم دیده ایم. در دو مقطع کوتاه و بلند اما حالا او سرمربی تیم ملی ازبکستان هم هست. در واقع بعد از حذف ازبکستان در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ بابایان از کار برکنار شد و حالا چند ماهی است بردیف به طور همزمان هدایت نسف قارشی و تیم ملی کشورش را برعهده دارد. او با تیم ملی ازبکستان تنها یک بازی دوستانه مقابل امارات برگزار کرده که اتفاقا از شوراخمدوف بازیکن خودش در نسف استفاده کرد. طی چند سال اخیر نسف قارشی بازیکن ملی پوش مهمی نداشته و از این حیث هم زیر سایه پاختاکور، بنیادکار و لکوموتیو تاشکند بوده است. با این حال آنها غیر از اکمل شوراخمدوف بازیکنانی مثل سویونوف یا سیفیف را بعضا در تیم ملی کشورشان داشته اند و سایر بازیکنان این تیم چندان شناخته شده نیستند.

نسف از چهار بازیکن خارجی هم سود می برد. دو بازیکن صربستانی، یک بازیکن روس و یکی هم تاجیکستانی. در مقایسه ترکیب آخرین بازی رسمی آنها در لیگ شان با دیدار الفیصلی می شود ۵ تغییر را در ترکیب نسف مشاهده کرد. بردیف در بازی پلی آف از سه بازیکن اروپایی خود استفاده کرده است. یکی ایگور گولبان مدافع ۱۹۰ سانتیمتری آنهاست که طی دو فصل گذشته هم بازیکن اصلی نسف بوده. او در روسیه برای تیم های متوسط سوچی، خیمکی و شینیک بازی کرده و در دو مقطع حضورش در لکوموتیو مسکو هرگز به میدان نرفته است. این مدافع که سابقه دو بازی برای سیگمااولوموگ چک را دارد مدتی هم در نوف باخور بازی می کرد و یکی از گل های تیمش مقابل الفیصلی را به ثمر رساند.
دیگر بازیکن خارجی نسف اسلاوکو لوکیچ است. این بازیکن هم در خط فاع بازی می کند و ۲۸ ساله است. او در باشگاه های کم نام و نشان صربستان و مقدونیه بازی کرده و با تیم سوتجسکا مقدونیه حضور در پلی آف لیگ قهرمانان و یورولیگ را هم تجربه کرده است. این بازیکن هم در بازی با الفیصلی حضور داشت اما در لیگ ازبکستان هرگز به میدان نرفته و انگار برای لیگ قهرمانان جذب شده.
سومین بازیکن اروپایی نسف هم بازیکنی گمنام است. دراگان چران ۳۰ ساله ۱۹۰ سانتیمتری که در خط حمله بازی می کند. او در ۲۸ بازی فصل گذشته لیگ ازبکستان ۱۹ گل زده و فصل قبل تر از آن در ۱۳ بازی ۱۲ گل به ثمر رساند. اما این بازیکن پیش تر در تیمی از تاجیکستان، حجارعربستان و لیگ اسرائیل بازی کرده و بهترین تیم هایش واردار مونته نگرو و وسترلو بلژیک بوده است.
در واقع نسف قارشی که با یک قهرمانی جام حذفی ازبکستان در سال ۲۰۱۵ و بردن سوپرجام این کشور در سال ۲۰۱۶ به عنوان نایب قهرمان ازبکستان به مصاف پرسپولیس می آید فقط سه بازیکن گمنام خارجی و یکی دو ملی پوش ذخیره ازبک دارد.