توضیح عضو ایرانی AFC در خصوص سهمیه لیگ ایران - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

شیش تاییا دات کام:

عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص سهمیه های تعلق گرفته به فوتبال ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی را ارائه کرد.

شاهین رحمانی در گفت وگویی، در مورد اینکه سرانجام سهمیه ایران در فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان اسیا ۲+۲ خواهد بود یا ۱+۳ گفت: همانطور که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود سهمیه ایران ۲+۲ بود که آن هم به خاطر برخی تغییرات انجام شده در جدول سهمیه ها به ۱+۳ تغییر یافت.

وی ادامه داد: کشور عراق برای باشگاه هایش با مشکل مجوز باشگاهی از سوی AFC مواجه شده که در نهایت نتوانست این مجوز را بگیرد و به همین دلیل این کشور در رقابت های آینده لیگ قهرمانان آسیا نیز غایب خواهد بود.

رحمانی گفت: بر همین اساس وقتی یک کشور سهمیه ای به دست آورده و نتواند از سهمیه فوق به هر دلیلی استفاده کند، سهمیه آن کشور به اولین کشوری که سهمیه اش ۲+۲ بوده می رسد که به این ترتیب سهمیه عراب به ایران رسید. البته در کشور ایران در جدول سهمیه ها در رده سوم قرار داشت و با حذف عراق اتوماتیک وار سهمیه ۱+۳ به ایران رسید.

وی در مورد اینکه گفته می شود سال آینده در صورتی که عراق مجوز لازم را بگیرد سهمیه ایران ۲+۲ خواهد شد، تاکید کرد: تغییرات هر زمانی ممکن است صورت بگیرد و این بستگی به نتایج تیم ها تا سال آینده دارد. احتمال تغییرات وجود خواهد داشت و آن هم به خاطر شرایط کشورهاست که می تواند هر لحظه تغییر کند.

عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد اینکه قرار بود به ایران نامه ای در خصوص نحوه انتخاب بهترین های آسیا ارسال شود، گفت: در جریان این موضوع نیستم و خبر ندارم. البته نمی دانم که اگر قرار بوده نامه ای ارسال شود این نامه برای کدام بخش و کدام فرد ارسال شده است.

رحمانی در مورد اینکه آیا به خاطر همزمانی دیدار ایران و ازبکستان با شب قدر در ماه رمضان، زمان این دیدار تغییر خواهد کرد یا خیر، گفت: از لحاظ فنی این امر غیرممکن نیست اما این سؤال را باید از افرادی بپرسید که برای انجام این کار تمایل داشته و درخواست داده اند. قاعدتا فدراسیون فوتبال ایران در این خصوص درخواستش را ارائه می دهد و باید جزئیات را از آنها سؤال کرد.