تفکرات برانکو برای هماهنگی بازیکنانش - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

شیش تاییا دات کام:

برانکو در تغییرات بزرگ این فصل با حضور سیدجلال و بیرانوند به یک ستون محکم در خط میانی دست یافته؛ یادمان نرود همین سیدجلال و بیرانوند فصل قبل دومین خط دفاع قدرتمند لیگ را رقم زدند. جایی که پرسپولیس در آن به شدت ضعف داشت و قهرمانی را به خاطر گل های همین ضعف شدید از دست داد. اصلا همین سیدجلال بود که در لیگ سیزدهم با پشتوانه ای به نام نیلسون بهترین خط دفاع لیگ را به نام پرسپولیس کرد و حالا زوج سابق تیم نفت می تواند مهم ترین دلگرمی و پشتوانه برانکو در فاز دفاع باشد.

ماهینی در ترکیب اصلی بازی با سایپا
در دفاع راست هم داستان کمی پیچیده است. حسین ماهینی که برانکو او را قبول دارد و از روز اول نسبت به بازگرداندنش از ملوان تاکید داشت به خاطر مشکلات خروجی اردوی اوکراین را از دست داد و مدتی طولانی در تمرین ها نبود. در واقع ماهینی دو هفته مانده به شروع لیگ به پرسپولیس اضافه شده و هنوز از نظر بدنی کم و کاستی قابل توجهی دارد.ولی برانکو بخاطر تجربه این بازیکن در بازی مثابل سایپا شاید از او استفاده کند
صادق محرمی جوانی که از نظر بدنی شرایط بسیار خوبی دارد اما شاید برای او بازی کردن در ترکیب پرسپولیس آن هم از هفته اول سخت باشد. جدا از ظرفیت های این بازیکن برانکو خیلی خوب می داند محرمی هم یک وینگر و هافبک راست بوده و در فاز دفاع مشکل دارد کما اینکه در بازی خونه به خونه پرسپولیس از ناحیه او گل خورد.
در دفاع چپ اما با رفتن انصاری به وسط به نظر نمی رسد بازیکنی بتواند موقعیت آرام طبع را به خطر بیندازد و ربیع خواه با او فاصله دارد. بدین ترتیب پرسپولیس با گلر و خط دفاع کاملا نو وارد فصل تازه می شود که در بخش هایی امیدوار کننده و در بخش هایی با تردید همراه است. امیدواری ها بیرانوند و سیدجلال هستند که خیلی سخت ترک می خورند. صلابت ماهینی و تجربه او از بازی در پرسپولیس و تیم ملی هم می تواند بخشی از این امیدها باشد اما ناآمادگی و ناهماهنگی ماهینی، تغییر پست انصاری، نخستین فصل آرام طبع در پرسپولیس و کم بازی کردن این نفرات کنار هم تردیدهایی را به دل راه می دهد که باید دید برآیند این امیدواری ها و تردیدها پاشنه آشیل پرسپولیس در فصل گذشته را ترمیم خواهد کرد یا نه.
عدم اعتماد برانکو به گولچ
اما دغدغه بزرگ برانکو، زوج سیدجلال در میانه دفاع تیمش است. برانکو از اردوی اوکراین محمد انصاری را از چپ به میانه خط دفاع آورد و انصاری هم بد کار نکرد اما مطمئنا او نمی تواند مثل یک مدافع مرکزی ایده آل و کلاسیک دل پروفسور را از بابت بازیخوانی، هوش بالا، قدرت تدافعی، سرعت در کورس ها و البته جاگیری های درست قرص کند.
با این حال به نظر می رسد جای انصاری در میانه خط دفاع قطعی باشد چرا که برانکو فعلا به دیگر بازیکنان این پست اعتماد ندارد. سرمربی پرسپولیس بازیکنان زیادی را در این پست امتحان کرد و حتی ربیع خواه و آقایی جوان هم در اوکراین دقایقی قابل توجه به عنوان مدافع میانی به میدان رفتند. آنتونی گولچ بلندقامت که به نظر می رسد خوب بازیسازی می کند اما کند است و ظاهرا جایی در تفکرات برانکو ندارد. اتفاقا گولچ از نظر بدنی و هماهنگی از بقیه عقب نیست و در اردوی اوکراین هم حاضر بوده اما اینکه برانکو با وجود مطمئن نبودن از انصاری باز هم به گولچ بازی نمی دهد کمی جای تامل دارد.
البته او در این پست پلی یانسکی اوکراینی را هم در اختیار دارد که ظاهرا چند هفته ای باید جداگانه تمرین کند تا وزن خود را به ایده آل برساند و با مدافعان و گلر و کل تیم هماهنگ شود.