ب مثل برانکوی باانصاف - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

سایت اخبار پرسپولیس:

داوری ها گاهی به ضرر پرسپولیس بوده. مثلاً در چند بازی متوالی پرسپولیس و ذوب آهن در فصول گذشته، پرسپولیس به شدت از داوری ضرر کرد اما انصافاً در بازی پرسپولیس و صنعت نفت نمی شد گفت پرسپولیس به داور باخت.

آن صحنه ای که نظر داور در مورد پنالتی عوض شد، اصلاً پنالتی نبود و در بقیه تایم مسابقه هم اتفاق خاصی در محوطه جریمه دو تیم رخ نداد و نهایتاً یکی، دو پرسپولیسی اخطار گرفتند که نباید می گرفتند. البته شدت اعتراضات سیدجلال به حدی بود که هر داور دیگری هم بود، به او اخطار می داد.

بعد از بازی، سیدجلال که بدون شک از بهترین مدافعان بعد از انقلاب فوتبال ماست و عملکرد و آمار بسیار خوبی دارد، همه چیز را به گردن داور انداخت. عده ای هم گفتند چرا پرسپولیس در هوای آلوده بازی کرد. این ادعاها در حالی مطرح شد که صنعت نفت هم در همین هوا بازی کرد و تازه آبادانی ها از یک شهر گرمتر می آمدند و به سرمای تهران عادت نداشتند. با این حال رفتار برانکو بعد از مسابقه واقعاً درست و متفاوت بود و مرد کروات نشان داد که چرا خیلی ها او را یک مربی جنتلمن می دانند. برانکو گفت باخت ما ربطی به آلودگی هوا و داوری و… ندارد.

او می توانست خیلی راحت توپ باخت را به زمین داور یا هوای آلوده بیندازد و در آن صورت طیفی از هواداران پرسپولیس هم حرفش را می پذیرفتند اما برانکو نشان داد دنبال بهانه جویی نیست و نمی خواهد خودش و تیمش را گول بزند. به هر حال فوتبال برد و باخت دارد. پرسپولیس قبلاً به پیکان هم باخته بود و از این پس هم احتمال دارد ببازد اما برانکو ثابت کرد رفتارش مثل مربیان حرفه ای است و تحت تأثیر جو قرار نمی گیرد. با این همه سال حضور در ایران شاید اگر او هم شبیه بعضی از مربیان ایرانی شده بود و بهانه های واهی می آورد، عجیب نبود اما مرد کروات سه شنبه شب خودش بود؛ یک مربی جنتلمن که شاید اشتباهاتی داشت (که داشت) اما بی انصاف نبود.