بهترین بازیکن در بهترین تیم تا ۱۴۰۰ با پرسپولیس - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

سایت اخبار پرسپولیس:

درست یک روز بعد از توافق با پرسپولیس، مهدی ترابی به این باشگاه رفت و قرارداد دو سال و نیمه اش را امضا کرد. قراردادی که تا پایان فصل ۱۳۹۹-۱۴۰۰ او را در تیم برانکو نگه می دارد اما ترابی برای پوشیدن پیراهن پرسپولیس باید تا نیم فصل که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز می شود، منتظر بماند.

برای پرسپولیس هم مهم همین است. اینکه با باز شدن پنجره، ستاره های دلخواهش را در اختیار داشته باشد و ترابی هم یکی از آنهاست که می گفتند علی پروین از رابطه خوبش با مدیرعامل سایپا برای پرسپولیسی شدن او استفاده کرده اما رضا درویش این ادعا را رد کرد: «پروین هیچ نقشی در این انتقال نداشت. او نه با ترابی در ارتباط است و نه در کار مدیریتی ما دخالت می کند.» البته اهمیتی هم ندارد نقش داشتن یا نداشتنش. برای پرسپولیس و برانکو به دست آوردن مهدی ترابی مهم بود که بتواند جای خالی فرشاد احمدزاده و یا حتی وحید امیری (اگر برود) را پر کند. ترابی فصل پیش ۱۰ گل برای سایپا زد؛ در حالی که غیر از علیپور، تعداد گل های هیچکدام از بازیکنان پرسپولیس دو رقمی نشده بود.
ترابی بعد از قلی زاده بیشترین پاس گل را هم داد. این بازیکن در فصل گذشته ۵ مرتبه پاس منجر به گل برای هم تیمی هایش ارسال کرد. تنها نکته منفی کارنامه مهدی ترابی تعداد بالای کارت های زرد اوست. حال آنکه تیم برانکو هم معمولا به دلیل اینکه ریسکی و بالا بازی می کند، برای غافلگیر نشدن در ضدحملات خیلی زود خطا می کند و جزو خشن ترین تیم های لیگ است. حالا فکر کنید مهدی ترابی هم به این تیم اضافه شده که فصل قبل به عنوان بازیکنی تهاجمی، ۶ کارت زرد گرفت. اتفاقی که نشان می دهد برانکو از همین حالا باید سراغ جانشینی مطمئن برای او بگردد تا در دیدارهای حساس و سرنوشت ساز دستش خالی نماند.
ویژگی های مثبت این بازیکن مستعد اما خیلی پررنگ تر از این نقطه ضعف اوست. ترابی فصل پیش با میانگین ۱.۷ پاس کلیدی در هر بازی، بهترین بازیکن سایپا بود و بعد از قلی زاده، تکنیکی ترین بازیکن سایپا که در هر مسابقه ۱.۷ دریبل موفق داشت. توانایی دیگر مهدی، چیزی است که پرسپولیسی ها را دلتنگ طارمی کرده بود. مهدی ترابی مهارت بالایی در خطا گرفتن از حریف دارد. این بازیکن به طور میانگین در هر مسابقه نزدیک به سه مرتبه بازیکن حریف را مجاب به انجام خطا می کند.