امیری: باید به تصمیم طارمی احترام گذاشت - اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس

سایت اخبار پرسپولیس:

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: طارمی زحمات زیادی برای پرسپولیس کشیده و باید به تصمیم او احترام گذاشت.

پرسپولیس آنقدر خوب نتیجه گرفته که در پایان هفته بیستم لیگ برتر تقریباً بی رقیب است. فاصله ۱۱ امتیازی این تیم با تیم دوم جدول و ۱۶ امتیاز فاصله با استقلال به خوبی نشان دهنده قدرت پرسپولیس در لیگ امسال است. با همه این شرایط وحید امیری تیمش را از حالا قهرمان لیگ نمی داند، چرا که اعتقاد دارد کار سرخپوشان بازی به بازی سخت تر می شود. امیری در گفت وگویی در مورد مسائل مختلف پیرامون تیمش صحبت کرده است که مشروح آن در زیر می آید:

در بازی با مشکی پوشان با پاس گل طلایی دادی تا پرسپولیس سه امتیازی شیرین کسب کند …
من فقط زحمت همبازیانم را تکمیل کردم. برد باارزشی بود و باعث شد یک قدم به اهداف مان نزدیک تر شویم. برای این برد خیلی تلاش کردیم و تا آخرین لحظه به پیروزی امید داشتیم و خدا را شکر که به خواسته مان رسیدیم.

انتظار می رفت مشکی پوشان را راحت تر از اینها شکست دهید؟
ما حریف آسانی در لیگ نداریم. همه تیم ها مقابل ما برای کسب حداقل امتیاز به زمین می آیند و انگیزه و تلاش شان چند برابر می شود. در چنین بازی هایی سخت است موقعیت ایجاد کنید، اما ما چند فرصت خوب گلزنی در بازی با مشکی پوشان ایجاد کردیم و در نهایت توانستیم با گل دقیقه ۹۰ ببریم. البته مهم نبود دقیقه چند گل بزنیم، بلکه مهم کسب سه امتیاز بود. پرسپولیس در همه بازی های خود برای برد به میدان می آید و بازی به بازی جلو می رویم تا ان شاءالله یک به یک به اهداف مان برسیم.

این روزها همه از فاصله امتیازات پرسپولیس با رقبایش صحبت می کنند و تیم شما را قهرمان زودهنگام لیگ می دانند، شما هم همین طور فکر می کنید؟
هنوز زود است که حرف از قهرمانی بزنیم. شاید شانس زیادی برای قهرمانی داشته باشیم، اما این دلیل نمی شود حریفان را دست کم بگیریم. هنوز مسیر سخت و زیادی تا رسیدن به قهرمانی پیش رو داریم و باید بازی به بازی پیش برویم.

مهدی طارمی در شرایطی که پرسپولیس از دو پنجره نقل وانتقالات محروم بود این تیم را ترک کرد آیا این تصمیم درستی بود یا نه؟
قبل از هر چیز نباید فراموش کنیم که مهدی چقدر بازیکن باارزشی برای تیم بود و در مدت حضورش در پرسپولیس چه گل های مهمی را به ثمر رساند. همه ما دوست داشتیم مهدی بماند و در کنار هم برای پرسپولیس موفقیت بیاوریم، اما خب قسمت نشد و او تصمیم گرفت راهی الغرافه شود. این تصمیم خودش بود و باید به آن احترام گذاشت. شخصاً آرزو می کنم مهدی در تیم جدیدش موفق باشد و در جام جهانی در کنار هم برای تیم ملی بازی کنیم.

در مورد تیم ملی صحبت کن، حضور در اردوی های یک و نیم روزه تیم ملی در پایان بازی های هر هفته لیگ را چطور ارزیابی می کنی؟
به هرحال هر چه اردو های تیم ملی بیشتر باشد بازیکنان بیشتر کنار هم هستند و هماهنگی و صمیمیت بین بازیکنان بیشتر می شود. اگرچه همه ما در باشگاه های مان رقیب یکدیگر به شمار می رویم. هدف مربیان تیم ملی در اردو های هفتگی صرفاً ریکاوری نیست و آنها اهداف زیادی را دنبال می کنند که قطعاً در جام جهانی برای تیم ملی مفید واقع خواهد شد.